کجا شله مِدَن؟

2909.jpg* گفته می‌شود «شله» محبوب‌ترین، معروفترین، خوشمزه‌ترین، گرانترین، سخت‌ترین و خلاصه بهترین غذای مشهدیهاست!
* معروف است در هر وعده شله سه لذت موجود است: لذت لحظه شماری تا رسیدن به ظرف شله، لذت بلعیدن شله و لذت بحث درباره کیفیت شله، بعد از تناول شله!
* طبق گفته‌ها، پیدایش شله به زمان حمله مغول‌ها به ایران از سمت خراسان بر می‌گردد که به دلیل کمبود وقت و مواد غذایی، هر نوع ماده غذایی که پیدا می‌شده‌است و در دسترس بوده درون دیگ‌های بزرگ ریخته و به هم می‌زدند و می‌پختند. در همینجا باید از مغولها برای همین یک کار مثبتی که در کنار تمام فجایعشان انجام دادند، تشکر کرد. عدو شود سبب خیر…!
* مواد اصلی شله، گوشت و حبوبات است که متاسفانه بعید نیست با این روند قیمت‌ها تا چند وقت دیگر نسل شله از روی زمین برداشته شود!
غیر مشهدی‌ها توجه داشته باشند که یکی از راه‌های محبوب شدن در بین مشهدی‌ها، ابراز احساسات شدید نسبت به شله است. اگر در سفر به مشهد شله خوردید و با کمال تعجب از آن خوشتان نیامد، هرگز به غذا توهین نکنید وگرنه باید منتظر عواقب غیر منتظره بعد از آن باشید. توهین در این جا به معنای فحش نیست، حتی همین که گفته شود «مزه‌اش یه جوریه» هم توهین حساب می‌شود. به یاد داشته باشید یک مشهدی، شله را با معشوقش عوض نمی کند!
* هر مشهدی به صورت میانگین می‌تواند در یک نشست یک کیلو و نیم شله بخورد که این میزان با باز کردن کمربند و حتی دکمه‌های یقه پیراهن، می تواند افزایش یابد. اگر برای اولین بار است که شله می‌خورید به حرف مشهدی‌ها که اصرار دارند بیشتر بخورید، توجه نکرده و با سلامتی خود بازی نکنید، زیرا یک مشهدی در هنگام خوردن شله می‌تواند سه برابر گنجایش معده‌اش شله بخورد!
* یکی از راه‌های نفوذ به قلب مشهدیها اهدای شله سطلی به ایشان است. به طوریکه یکی از اشتغالات تازه دامادها برای نشان دادن خود به خانواده همسرشان، تهیه سطل پر از شله با قیمه اضافه است که طی مراسم خاصی به منزل پدرزن تحویل داده می شود. کسی که بتواند یک سطل پر شله بگیرد، در خانواده و آشنایان به عنوان قهرمان ملی شناخته خواهد شد!
* شله نشان‌دهنده شان و جایگاه اجتماعی افراد نیز هست. مثلا یکی از نشانه‌های افراد پر نفوذ در مشهد آن است که سطل بزرگ شله را می‌آورند در منزلشان تحویل می‌دهند!
* شله انواع مختلفی دارد که با توجه به قیمتش می‌توان کیفیت و طعمش را پیش بینی کرد. دوستداران شله هم گروه‌های متفاوتی از سن و جنس و طبقه اجتماعی و ملیت و…هستند ولی کسی که حتی یک قطره خون مشهدی در رگهایش جاریست، هر جا که به دنیا آمده باشد و زندگی کند، باز هم به دلایل ژنیتکی، عاشق شله خواهد بود!

آداب و رسوم شله‌خوری:

ابتدا سفره های پلاستیکی را می اندازند و سبدهای پنیر و سبزی را همراه با نان در سفره می‌چینند. تا اینجا همه در آرامش سر سفره نشسته اند، به صورتی که اگر به فضا آشنا نباشید تصور خواهید کرد این آرامش ادامه پیدا خواهد کرد. افراد معمولا چند لقمه نان و پنیر می خورند که بیشتر جنبه گرم شدن و پیش غذا دارد. سپس قسمت دوم یعنی توزیع نوشابه آغاز می شود. نوشابه باید چند ویژگی داشته باشد: حتما شیشه ای، مشکی و کوکا باشد. در نهایت قسمت اصلی سفره یعنی توزیع بشقاب‌های شله آغاز می شود. در این موقعیت مشهدی‌ها سبک نشستن شان را تغییر می‌دهند و از حالت چهار زانو به حالت دو زانو در می آیند که در این حالت هم به بشقاب مسلط هستند و هم به فضای خارج از سفره و روند تردد سر ریز. خوردن شله فقط با یک دست انجام می شود و دست دوم باید برای نشان دادن واکنش سریع به افراد توزیع کننده سرریز همواره آزاد باشد. تمام این فرایند حداکثر در ده دقیقه انجام می‌شود که با کمی همت می‌توان آن را در رکوردهای گینس ثبت کرد!

نکات مهم شله:

* دو وعده غذایی قبل از شله را اصلا غذا نخورید تا معده برای گنجایش بیشتر آمادگی داشته باشد!
* کمربندها را جهت جلوگیری از ترکیدن شل کنید!
* به همراه داشتن سطل زاپاس جهت گرفتن و بردن الزامیست!
* استفاده از نان به عنوان چنگال و یاری دهنده قاشق توصیه می‌شود!
نوشابه فراموش نشود، زیرا مانند اسید همه چیز را با خود پایین برده و در حکم آب روی آتش است!

اصطلاحات شله:

* چمبه زدن، حرکتی است در تهیه شله که جوانان شب تا صبح در پای دیگ با کمچه (کفگیر بلند) شله را هم می‌زنند تا ته نگیرد که کاری بسیار سخت ولی باصفاست. ضرب المثل «نه خورده، نه برده، گیریفته درد گُرده» در اینجا به کار می‌رود!
* سرریز: کاسه‌ یا سطل بزرگی که بلافاصله بعد از شروع سرو کردن غذا، در سفره‌ها توزیع می‌شود تا بین بشقاب‌های شله فاصله نیفتد و شله‌خوران ترش نکنند!
* مشلول: شخصی‌ست که آنقدر شله می‌خورد تا دل‌درد شود!
* شله اصیل باید «فین آور» باشد، یعنی از شدت داغی و تندی، آب بینی را راه انداخته و شله‌خور هی فین-فین کند!

تحقیق، ترجمه و تالیف(!): علیرضا کاردار

دیدگاه ها

خیلی عالی بود
فقط مشهدیا میفهمن و درک میکنن این متنو!!!

ارسال ديدگاه جديد

(لطفا از درج سوال در ديدگاه ها خودداري فرماييد براي طرح سوالات خود به اين آدرس مراجعه فرماييد)

  • آدرس های وب و ایمیل به صورت اتوماتیک به لینک تبدیل می شوند.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

 

کد امنیتی
این سوال برای آزمایش کردن شما است که آیا شما یک بیننده واقعی ( انسان ) هستید و یا یک رایانه برای ساخت اسپم .
کپچا تصویری
کارکترهایی که در تصویر نمایش داده میشوند را وارد کنید